advertise
  • info
  • info اصفهان، خیابان مرداویج، خیابان فارابی شمالی، کوچه ۲۳، پلاک ۳۴، زنگ ۳

تخصصی ترین مجله و دانشنامه ساختمانی

مجموعه تداوم تجارت زینو، با افتخار اعلام می دارد که زین پس به صورت کاملا تخصصی به انتشار موضوعات مختلف در راستای راه اندازی مجله و دانشنامه ساختمانی منحصر به فرد خود، خواهد پرداخت. در این مجله ساختمانی موضوعات مختلفی با هدف جلب نمودن نظر علاقمندان حوزه امورات ساختمانی بررسی خواهد گردید. در پایان نیز با طبقه بندی کردن مباحث منتشر شده، دانشنامه ساختمانی زینو در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. تدام تجارت زینو : بزرگترین بازار آنلاین و اینترنتی مصالح ساختمانی، شما را از سایر منابع اطلاعاتی بی نیاز خواهد کرد.

ملات چیست و چه کاربردی دارد

ملات چیست و چه کاربردی دارد

به گزارش دانشنامه ساختمانی زینو: ملات چیست را با تدام تجارت زینو بشناسید. ما در سایت خود قصد داریم اطلاعات جامع و دقیقی در ارتباط با مسائل مربوط به ساخت و ساز و ساختمان سازی را به کاربران ارائه دهیم و این بار ه دنبال ملات چیست و چه کاربردهایی دارد رفته ایم. در این مطلب در مورد کاربدهای ملات سخن به میان می آید.

شالوده ساختمان چیست و روش های اجرای آن

شالوده ساختمان چیست و روش های اجرای آن

به گزارش دانشنامه ساختمانی زینو: شالوده ساختمان به ریشه و اساس ساختمان است که می تواند شالوده های ساختمان را در خود نگهدارد. پاسخ به سوال شالوده ساختمان چیست و روش های اجرای آن می تواند برای شما سازه های مستحکم ایجاد کند. شالوده ساختمان چیست سوالی ست که بسیاری از مهندسان عمران از آن اطلاع کافی دارند.

فونداسیون ساختمان چیست و مراحل آن

فونداسیون ساختمان چیست و مراحل آن

به گزارش مجله ساختمانی زینو: فونداسیون ساختمان یکی از مهم ترین و اساسی ترین اجزاء در ساختمان می باشد که باید با دقت طراحی و اجرا شود. پرسش فونداسیون ساختمان چیست و مراحل آن برای مهندسانی که تازه کار هستند و می خواهند مشغول به کار در زمینه ساخت و ساز شوند لازم و ضروری ست. فونداسیون ساختمان و مراحل آن را تشریح می کنیم برای شما.

بتن چیست و چه کاربردی دارد

بتن چیست و چه کاربردی دارد

به گزارش مجله ساختمانی: مهندسان و پیمانکاران، از دیرباز تاکنون به دنبال بهترین متریال جهت استفاده در ساخت و ساز بوده‌ اند. بتن از حداقل هزار و دویست سال پیش از میلاد مسیح تاکنون توانسته سهم بزرگی از بازار ساخت و ساز را به خود اختصاص دهد و همچنین توانسته توجه مهندسان و سازندگان را به خود جلب کند.

نازک کاری ساختمان چیست

نازک کاری ساختمان چیست

اجرای یک ساختمان شامل مراحل مختلفی می باشد که از آن جمله می توان به سفت کاری و نازک کاری اشاره کرد. در هنگام احداث بنای اصلی ساختمان در حقیقت این سفت کاری است که انجام می پذیرد. نازک کاری ساختمان از مراحل بعدی و مربوط به ظاهر ساختمان است که دارای اهمیت فراوانی ست و باید به آن توجهی ویژه داشت.

سفت کاری ساختمان چیست

سفت کاری ساختمان چیست

سفت کاری ساختمان چیست، یکی دیگر از مطالبی می باشد که در مقالات متعدد تداوم تجارت زینو به آن خواهیم پرداخت. این موضوع در ساختمان سازی اساس و پایه می باشد، زیرا اگر به صورت استاندارد و اصولی انجام شود به یک استحکام خوب و مفید می رسید. در دنیایی که امکان زلزله بسیار زیاد است باید شالوده ساختمان مستحکم باشد.

نمای خارجی ساختمان و آشنایی با آن

نمای خارجی ساختمان و آشنایی با آن

نمای خارجی ساختمان چیست را در تداوم تجارت زینو برای کاربران عزیز شرح خواهیم داد تا با این مورد مهم در کارهای ساختمان تاثیر مستقیم بر زیبایی ساختمان شما و چشم گیر بودن آن دارد بیشار آشنا شوید، و مفاهیمی نظیر نمای خارجی ساختمان چگونه انجام می شود را بهتر درک کنید و آن را در اجرای نمای خارجی ساختمان خود به کار ببندید.

نمای داخلی و آشنایی با آن

نمای داخلی و آشنایی با آن

نمای داخلی چیست را در تداوم تجارت زینو آشنا شوید و از ابعاد مختلف آن اطلاع پیدا کنید. در زندگی امروزی که در هیاهوی فراوان به سر می بریم، همه ما دوست داریم هنگامی که به منزل خود بعد از یک روز خسته کننهده وارد می شویم از یک فضای دلنشین بهره مند شویم. برای رسیدن به این مهم باید بتوانیم نمای داخلی ساختمان را مطابق با سلیقه خود اجرا کنیم.

پی ساختمان چیست و نکات مربوط به آن

پی ساختمان چیست و نکات مربوط به آن

به گزارش مجله ساختمانی زینو: سوال پی ساختمان چیست و نکات مربوط به آن ویژگی های پی و مصالح ساختمانی مورد نیاز آن را بررسی می کند و به سمع و نظر مخاطبین سایت تداوم تجارت زینو می رساند. سوال پی ساختمان چیست از جمله سوالاتی ست که کارفرمایان از جزئیات آن بی اطلاع هستند و گاهی حتی در زمینه اجرای ساختمان آن را رعایت نمی کنند.

گچ کاری چیست و چگونه انجام می شود

گچ کاری چیست و چگونه انجام می شود

گچ کاری چیست را در تداوم تجارت زینو برای کاربران گرامی به صورت کامل تشریخ خواهیم کرد، تا با این هنر که در ساختمان ها کاربرد فراوانی دارد آشنا شوید. سوال اینجاست که گچ کاری چگونه انجام می شود. برای جواب آن باید در این مقاله تا انتها با ما همراه باشید تا مفهوم گچ کاری چه مراحلی دارد را بهتر درک کنید.

تفاوت های نوسازی و به سازی در چیست

تفاوت های نوسازی و به سازی در چیست

به گزارش دانشنامه ساختمانی زینو: در بسیاری از تعارفی که در جواب سوال نوسازی چیست بیان می شود از مراحل مختلفی همچون؛ تغییر طراحی داخلی ساختمان، تغییر پوشش دیوار ها، مانند رنگ آمیزی و یا نصب کاغذ دیواری جدید، تعویض کابینت ‌های آشپزخانه، تغییرات در نور پردازی ساختمان، تعویض و نصب شیرآلات جدید، نصب سقف کاذب، و ... می باشد.

کاهگل چیست و کاربردهای آن

کاهگل چیست و کاربردهای آن

کاهگل چیست. این پرسشی می باشد که در تداوم تجارت زینو با ارائه این مقاله به تشریح آن خواهیم پرداخت. کاهگل یکی از مصالح ساختمانی می باشد که از گذشته های بسیار دور کاربرد فراوانی در ساختن دیوارهای گوناگون استفاده داشت. این موضوع را می توان از زمانی مشاهده کرد که انسان در تلاش بود برای خود سرپناهی درست کند.

سرامیک کاری چیست و چگونه انجام می شود

سرامیک کاری چیست و چگونه انجام می شود

آشنایی با سرامیک کاری می تواند در مراحل سرامیک کاری به کاربران کمک شایانی را کند، لذا در تداوم تجارت زینو به ارائه مقاله ای در این رابطه اقدام کرده ایم تا مطالب مفیدی را در این راستا شرح دهیم و به تفصیل در مورد سرامیک و سرامیک کاری به بحث بنشینیم. سرامیک نیز مانند اغلب مصالح ساختمانی می تواند در زیبایی آن تاثیر به سزایی داشته باشد.

مرمت یا بازسازی چیست

مرمت یا بازسازی چیست

به گزارش مجله ساختمانی زینو: اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید چیز هایی در رابطه با باز سازی و مرمت اطرافیان به شما گفته باشند و سوال مرمت یا بازسازی چیست در ذهن شما باعث کنجکاوی و تحقیقات شود در این مقاله از سایت تداوم تجارت زینو قصد داریم سوال مرمت یا بازسازی چیست را پاسخ دهیم.

کاشی کاری چیست و چگونه انجام می شود

کاشی کاری چیست و چگونه انجام می شود

آشنایی با کاشی کاری را در ابتدای این مقاله برای ما عزیزان با معرفی تاریخچه ای کوتاه از این هنر باستانی و کهن شروع می کنیم. این مقاله توسط تداوم تجارت زینو تهیه شده است، تا کاربران گرامی با یک درک کامل نسبت به این امر مهم که در زیبایی منازل و ساختمان های شما بسیار اهمیت دارد، برای خرید کاشی و چگونگی نصب آن اقدام کنند.

مراحل صدور پروانه و جواز ساختمان

مراحل صدور پروانه و جواز ساختمان

مراحل صدور پروانه و جواز ساختمان را در زینو مورد بررسی قرار می دهیم. پروانه یا جواز ساختمان پرونده رسمی از شهرداری ست که به مالک یا پیمانکار اجازه می ‌دهد تا پروژه ساخت و ساز یا بازسازی را طبق چهارچوبی مشخص شروع کرده و ادامه دهد. انجام هرگونه عملیات ساخت و ساز بدون صدور پروانه ساختمان غیر قانونی بوده و متوقف خواهد شد.

بنایی چیست و مراحل آن

بنایی چیست و مراحل آن

به گزارش دانشنامه ساختمانی زینو: بنایی چیست و مراحل آن از سوالاتی می باشد که ذهن علاقه مندان به ساخت بنا ها و یا تعمیر و بازسازی آنان را به سمت خود می کشاند. بنایی از هنر هایی ست که انسان از ابتدا به دنبال استفاده از آن برای ساخت بنا های مختلف بوده است. بنایی، هنر و صنعت ساخت و ساز در سنگ، خشت، آجر یا بلوک بتنی.

راهنمای ساخت ساختمان از صفر تا صد

راهنمای ساخت ساختمان از صفر تا صد

به گزارش مجله ساختمانی زینو: اگر قصد دارید ساختمان خوبی را بسازید و یا می خواهید از نحوه و مراحل ساخت ساختمان آگاه بشوید باید راهنمای ساخت ساختمان را مطالعه نمایید. تداوم تجارت زینو با تجربه ای که در زمینه ساخت و ساز دارد بهترین مرجع برای کسب اطلاعات درباره راهنمای ساخت ساختمان می باشد.

سیمان چیست و چه کاربردی دارد؟

سیمان چیست و چه کاربردی دارد؟

در این کره خاکی، هستند برخی مواد و محصولات که امکان ندارد نام آن ها به گوشتان نخورده باشد. سیمان دقیقا یکی از همان دست محصولات است. در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که سیمان چیست و چه کاربردی دارد. مجموعه تداوم تجارت زینو شما مخاطبان عزیز را با تمام محصولاتی که با این حوزه مرتبط هستند، آشنا خواهد کرد.

آجر چیست؟

آجر چیست؟

آجر دیرزمانی ست که مورد استفاده گسترده قرار می گیرد. قدمت اجر در ایران به ۶۰۰۰ هزار سال قبل می رسد و در شوش و کاشان بقایای کوره های آجر پزی موجود می باشد که قدمت این کوره های آجر پزی به ۴۰۰۰ هزار سال به قبل میلاد می رسد. آجر در زبان بلبلی به معنای معرب آگور فارسی است که بر روی آن دست نوشته ها و قوانین را می نوشته اند.